Week 1: Feb 6 to Mar 3, 2012

AWARDS

MARY CAMPBELL MEMORIAL BURSARY
Katherine Mayba

W.H. ANDERSON FAMILY SCHOLARSHIP
Kira Fondse

WEEK 1  |  WEEK 2  |  WEEK 3  |  WEEK 4

Results

Week 1: Sunday, February 26 – Saturday, March 3, 2012

SUNDAY, FEBRUARY 26, 2012

CLASS 2702 PIANO DUET, GRADES 1-2
1. Cindy Chang & Victoria Xie
2. Bryanne Chang & Simon Chin and Anton Uruski & Aiden Hiebert

CLASS 2703 PIANO DUET, GRADES 3-4
1. Amy Kong & Frieda Bi
2. Nika Martinussen & Raymond Guerard

CLASS 2704 PIANO DUET, GRADES 5-6
1. Karannina Schonwetter & Alexander Schonwetter
2. Audrea Wat & Sebastian Wat

CLASS 2741 ONE PIANO, SIX HANDS, GRADES 1-3
1. Nadia Gill, Anna Diehl-Jones & Katarina Uruski

CLASS 2762 TWO PIANOS, EIGHT HANDS, GRADES 4-6
1. Anna Sun, Tiffany Tantakoun, Sarah Liu & Nina Li

CLASS 2763 TWO PIANOS, EIGHT HANDS, GRADE 7-HONOURS
1. Zachary Hiebert, Vincent Cheng, Anson Chan & Darren Xie

(J)CLASS 2253 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 5
1. Chad Hiebert
2. Alexander Iomdina

(I)CLASS 2404 PIANO SOLO, CLASSICAL/CLASSICAL STYLE, GRADE 8
1. David Liu

(J)CLASS 2303 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 6
1. Alexander Moroz
2. Stepan Paches and Ethan Lin

CLASS 8301B CHILDREN'S CHOIR, OWN CHOICE, GIRLS, 12 YEARS AND UNDER
Gold Performance: Pembina Trails Voices - Choraliers

CLASS 8301A-1 CHILDREN'S CHOIR, OWN CHOICE, 12 YEARS AND UNDER, PART 1
Gold Performance: St. James Assiniboia Children’s Choir

CLASS 8302 CHILDREN'S CHOIR, FOLK SONG, 12 YEARS AND UNDER
Gold Performance: St James-Assiniboia Children’s Choir

CLASS 8333 ADULT CHOIR, OWN CHOICE, MALE
Gold Performance: Bison Men’s Chorus

CLASS 8332 ADULT CHOIR, OWN CHOICE, FEMALE
Gold Performance: Esprit de Choeur

CLASS 8334 ADULT CHOIR, FOLK SONG
Gold Performance: Esprit de Choeur

CLASS 8331 ADULT CHOIR, OWN CHOICE
Gold Performance: Esprit de Choeur


MONDAY, FEBRUARY 27, 2012

CLASS 8512 SCHOOL RECORDER ENSEMBLE, GRADES 1-6, TWO OR MORE YEARS OF INSTRUCTION
Gold Performances: École Dieppe Grade 6 and Bairdmore - The Warlock Wizards

(I)CLASS 1305B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, MALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Elliot Lazar
2. Austin Feltham

(I)CLASS 1305A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Julie Lumsden
2. Cella Rousseau, Kady Evanyshyn and Katherine Mayba

(J)CLASS 1251B VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, MALE, 16 YEARS AND UNDER
1. John Christian Lewis
2. Ian Ingram

(I)CLASS 1301B VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, MALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Joshua Chaitram
2. Elliot Lazar

(J)CLASS 1251A VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Hayley Laycock
2. Josie Feltham

(I)CLASS 1306A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, 18 YEARS AND UNDER
1. Meaghan Fletcher
2. Katherine Mayba, Kady Evanyshyn and Allison Phipps

(J)CLASS 1254A VOCAL SOLO, SPANISH CANCIÓN, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Hayley Stacey

(I)CLASS 1304A VOCAL SOLO, SPANISH CANCIÓN, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Katherine Mayba
2. Allison Phipps

(I)CLASS 2401 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 8
1. Hannah Humphries
2. Chris Love and Vincent Chi Kan Cheng

CLASS 2414 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 8
1. David D. Lu

CLASS 2259 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 5
1. Michelle Terry
2. Riley Sierhuis, Bryn Friesen Epp and Jeremy Tran

(J)CLASS 2301 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 6
1. Ali Jacoby
2. Christian Li, Connor Tompkins and Adriana Brkic

(I)CLASS 2353 PIANO SOLO, CLASSICAL/CLASSICAL STYLE, GRADE 7
1. Sarah Pu
2. Allegra Chiarella and William Klippenstein

(I)CLASS 2409 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 8
1. David Liu
2. Justin Lin and Frank Yu

(I)CLASS 2354 PIANO SOLO, CLASSICAL SONATA, GRADE 7
1. Davide Verrelli
2. Lisa Wang, Chun-De David Hu and Naomi Tran

CLASS 8102-1 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, KINDERGARTEN-GRADE 3, PART 1
Gold Performance: Stevenson Grades 2/3 Choir

CLASS 8161 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, GRADES 7-9
Gold Performance: AMVC Chamber Choir


TUESDAY, FEBRUARY 28, 2012

(J)CLASS 1252B VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, MALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Carson Milberg
2. Quentin Mayhew

(J)CLASS 1252A VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Kinnon Weddall
2. Christina Thanisch-Smith

CLASS 1258A VOCAL SOLO, FOLK SONG, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Landon Falk
2. Mélina Watson-Burgess

(J)CLASS 1256B VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, 16 YEARS AND UNDER
1. Hayley Smith
2. William Banner and Erica Silk

(I)CLASS 1303B VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, MALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Akshay Sathya
2. Austin Feltham and Elliot Lazar

(I)CLASS 1303A VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Katherine Mayba
2. Allison Phipps and Martine Laurencelle

(I)CLASS 2351-1 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 7, PART 1
1. Davide Verrelli

(I)CLASS 2351-2 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 7, PART 2
1. Tanner Kornelsen
Best Overall Performance: Tanner Kornelsen
Runners-Up: Davide Verrelli, Peirce Dickson, Elizabeth Roberts and Lisa Wang

(J)CLASS 2256-1 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 5, PART 1
1. David Gui

(J)CLASS 2256-2 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 5, PART 2
1. Riley Sierhuis
Best Overall Performance: David Gui
Runners-Up: Michael Klippenstein, Nicholas Colina, Saralin Zassman and Riley Sierhuis

CLASS 8133 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, GIRLS, GRADES 4-6
Gold Performance: HGI Girls' Choir

CLASS 8134 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, BOYS, GRADES 4-6
Gold Performance: HGI Boys' Choir

CLASS 8069 CLASSROOM CHOIR, GRADE 6
Gold Performance: JBM Grade 6 Room 203

CLASS 7111 SNARE DRUM SOLO, OWN CHOICE, GRADES 1-2
Gold Performance: Colin Roer

(S)CLASS 7211 SNARE DRUM SOLO, OWN CHOICE, DIPLOMA
1. Melissa Ballard

(I)CLASS 7171 SNARE DRUM SOLO, OWN CHOICE, GRADES 7-8
1. Josué Marchildon

(S)CLASS 7212 SNARE DRUM SOLO, MULTI-MOVEMENT WORK, DIPLOMA
1. Melissa Ballard

(S)CLASS 7213 MALLET SOLO, OWN CHOICE, DIPLOMA
1. Melissa Ballard

(I)CLASS 7175 TIMPANI SOLO, OWN CHOICE, GRADES 7-8
1. Kayden Gauthier

(I)CLASS 1302B VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, MALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Robert Piché
2. Akshay Sathya

(I)CLASS 1302A VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Julie Lumsden
2. Kerensa Peters and Meaghan Fletcher

(J)CLASS 1256A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, 16 YEARS AND UNDER
1. Kira Fondse
2. Christina Thanisch-Smith

(I)CLASS 2358 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 7
1. Adam Kriegl
2. Allegra Chiarella, Naomi Tran, Darren Xie, Zachary Hiebert and William Klippenstein

(J)CLASS 2302 PIANO SOLO, CLASSICAL/CLASSICAL STYLE, GRADE 6
1. Anna Sun
2. Sophia Buller-Courage and Aydin Ngo

(J)CLASS 2252 PIANO SOLO, CLASSICAL/CLASSICAL STYLE, GRADE 5
1. Giselle Kirby
2. Anwyl Chang

(I)CLASS 2405-1 PIANO SOLO, CLASSICAL SONATA, GRADE 8, PART 1
1. Jenny Thoroski

(I)CLASS 2405-2 PIANO SOLO, CLASSICAL SONATA, GRADE 8, PART 2
1. Ying Ni He
Best Overall Performance: Jenny Thoroski
Runners-Up: Hannah Humphries, Fan-En Chiang, Justin Lin and Anson Chan

(I)CLASS 2357 PIANO SOLO, 19TH/20TH/21ST CENTURY SONATA, GRADE 7
1. Naomi Tran

(I)CLASS 2407 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 8
1. Anson Chan
2. Justin Lin, Carrie Gu and Michael Segstro

CLASS 8117-2 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, KINDERGARTEN-GRADE 6, PART 2
Gold Performances: Bannatyne Intermediate Choir and École Dieppe Grades 3/4 Choir

CLASS 8101-1 SCHOOL CHORUS, KINDERGARTEN-GRADE 3, PART 1
Gold Performances: Royal School Grades 1-3 Choir, Pacific Junction Ms. C. Peterson Grades 2/3 Classroom Choir and Linden Christian School Grade 3 Choir

CLASS 8311 YOUTH CHOIR, OWN CHOICE, 16 YEARS AND UNDER
Gold Performance: St. James-Assiniboia Junior Concert Choir

CLASS 8312 YOUTH CHOIR, OWN CHOICE, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
Gold Performance: Pembina Trails Voices - Chorale

CLASS 8314 YOUTH CHOIR, FOLK SONG, 16 YEARS AND UNDER
Gold Performance: St. James-Assiniboia Junior Concert Choir


THURSDAY, MARCH 1, 2012

(J)CLASS 1255B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, MALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Matthew Thomson
2. John Christian Lewis

(J)CLASS 1255A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Emily Meadows
2. Kate Greenlay and Hayley Smith

CLASS 1308B VOCAL SOLO, FOLK SONG, MALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Christopher Kshyk
2. Akshay Sathya and Costa Ginakes

CLASS 1308A VOCAL SOLO, FOLK SONG, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Kady Evanyshyn
2. Julie Lumsden

(J)CLASS 1253A VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Kira Fondse
2. Brigitta Schuler and Deborah Bergen

(J)CLASS 1253B VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, MALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Carson Milberg
2. John Christian Lewis

(I)CLASS 1301A VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Julie Lumsden
2. Kady Evanyshyn and Kerensa Peters

(I)CLASS 2355 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 7 
1. Lisa Wang
2. Cheyanne Clifford, Carmen Friesen and Signy Baragar

(J)CLASS 2304 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 6
1. Scott Gilpin
2. Nicholas Sawka and Alasdair De Koning

(I)CLASS 2410 PIANO SOLO, FRENCH COMPOSERS, GRADE 8
1. Jenny Thoroski
2. Frank Yu

CLASS 2309 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 6
1. Max Swatek
2. Joe Zukewich and Céleste Ritchot

(J)CLASS 2254 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 5
1. Michael Klippenstein
2. Alexander Iomdina, Avery E.A. Humphries and Michelle Terry

CLASS 8117-3 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, KINDERGARTEN-GRADE 6, PART 3
Gold Performance: Voyageur School Choir

CLASS 8106 SCHOOL CHORUS, FOLK SONG, KINDERGARTEN-GRADE 3
Gold Performances: École Crane Grade 3 Chorale and Salisbury Morse Place Primary Choir

CLASS 8162 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, GIRLS, GRADES 7-9
Gold Performance: HGI Singers

CLASS 8321 YOUTH CHOIR, OWN CHOICE, 19 YEARS AND UNDER
Gold Performance: St. James-Assiniboia Senior Divisional Choir

CLASS 8322 YOUTH CHOIR, OWN CHOICE, FEMALE, 19 YEARS AND UNDER
Gold Performance: Pembina Trails Voices - Cantemus

CLASS 8004B VOCAL ENSEMBLE, OWN CHOICE, 19 YEARS AND UNDER
Gold Performance: Sisler Ensemble

CLASS 8324 YOUTH CHOIR, FOLK SONG, 19 YEARS AND UNDER
Gold Performances: St. James-Assiniboia Senior Divisional Choir and Pembina Trails Voices - Men

CLASS 2560 PIANO SOLO, CONCERTO, DIPLOMA
1. Tony Zhou
2. Ben Sellick

CLASS 2610 PIANO SOLO, CONCERTO, HONOURS
1. Jordan Funk

CLASS 2461 PIANO SOLO, CONCERTO, GRADE 9
1. Frank Wu
2. Henry Li

CLASS 2411 PIANO SOLO, CONCERTO, GRADE 8
1. Hannah Humphries
2. Fan-En Chiang

CLASS 2511 PIANO SOLO, CONCERTO, GRADE 10
1. Deborah Tsao
2. Megan Dufrat

(A)CLASS 2460 PIANO SOLO, FRENCH COMPOSERS, GRADE 9
1. Chelsea Zhu
2. Temulun Bagen

(A)CLASS 2452 PIANO SOLO, BAROQUE SONATA, GRADE 9
1. Frank Wu
2. Ashley Ng


FRIDAY, MARCH 2, 2012

CLASS 1307B VOCAL SOLO, SACRED, MALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Christopher Kshyk
2. Joshua Chaitram

CLASS 1307A VOCAL SOLO, SACRED, FEMALE, 18 YEARS AND UNDER
1. Kady Evanyshyn
2. Jillian Hickey and Katherine Mayba

CLASS 1257B VOCAL SOLO, SACRED, MALE, 16 YEARS AND UNDER
1. John Christian Lewis
2. Matthew Thomson

CLASS 1257A VOCAL SOLO, SACRED, FEMALE, 16 YEARS AND UNDER
1. Taryn Wichenko
2. Christina Thanisch-Smith and Jeanne-Louise Van Rooyen

CLASS 1721 VOCAL DUET, OWN CHOICE, MULTI-GENERATIONAL
Gold Performance: Mikaela Young & Dawn DeCraene-Young

CLASS 1561 VOCAL DUET, OWN CHOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold Performances: Mairin Douglas & Tess Greenlay and Marianne Sawatsky & Lukas Sawatsky

CLASS 1571 VOCAL DUET, OWN CHOICE, 14 YEARS AND UNDER
Gold Performance: Signy Baragar & Samantha Nixon

CLASS 1581 VOCAL DUET, OWN CHOICE, 16 YEARS AND UNDER
1. Zenya Shpurko & Mylana Shpurko
2. Rebecca Lee & Melina Watson-Burgess

CLASS 1591 VOCAL DUET, OWN CHOICE, 18 YEARS AND UNDER
1. Josie Feltham & Austin Feltham
2. Elliot Lazar & Taryn Wichenko

CLASS 1751 VOCAL DUET, OWN CHOICE, GRADE C
1. Mario Poklar & Emil Poklar

CLASS 1601 VOCAL DUET, OWN CHOICE, GRADE B
1. Carly Rae Berthon & Allison Phipps

CLASS 1612 VOCAL DUET, OPERA, GRADE A
1. Melodie Langevin & Jessica Nickel

CLASS 1631 VOCAL DUET, OWN CHOICE, ADULT
1. Jim McLaren & Don Murchison

CLASS 1641 VOCAL DUET, OWN CHOICE, OPEN
1. Dawn DeCraene-Young & Joanne Mercier

(I)CLASS 2406-1 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 8, PART 1
1. Michael Segstro

(I)CLASS 2406-2 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 8, PART 2
1. Claire Ploughman
Best Overall Performance: Claire Ploughman
Runners-Up: Michael Segstro, Fan-En Chiang and Jessica Kendel

(J)CLASS 2306-1 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 6, PART 1
1. Alexander Moroz

(J)CLASS 2306-2 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 6, PART 2
1. Christian Li
Best Overall Performance: Alexander Moroz
Runners-Up: Ethan Lin, Ria Nicole Drapete, Abbie Schultz and Christian Li

CLASS 2361 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 7
1. Joshua Cheng
2. Laura White and Gabi Neufeld

(J)CLASS 2255 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 5
1. Brian Zhang
2. Alex Chu, Anwyl Chang, David Gui and Jeremy Tran

CLASS 8117-4 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, KINDERGARTEN-GRADE 6, PART 4
Gold Performances: SJR Junior Choir and SJR's Little Singers

CLASS 8102-2 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, KINDERGARTEN-GRADE 3, PART 2
Gold Performances: École Dieppe Grades 1/2 Choir and École Garden Grove School Primary Choir

CLASS 8118 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, GIRLS, KINDERGARTEN-GRADE 6
Gold Performance: Whyte Ridge Grades 3/4 Girls' Choir

(S)CLASS 2558 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, DIPLOMA
1. Parisa Sepehri
2. Antonia Zhu and Vicky Zhang

(A)CLASS 2457 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 9
1. Kara Chan
2. Alana Colina and Vivian Quang

(A)CLASS 2453 PIANO SOLO, BAROQUE, J.S. BACH, GRADE 9
1. Janelle Loewen
2. Cody Au and Stephanie Jacoby

(A)CLASS 2506-1 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 10, PART 1
1. Michael Xu

(A)CLASS 2506-2 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 10, PART 2
1. Daniel Huang
Best Overall Performance: Michael Xu Runners-Up: Alice Li and Daniel Huang


SATURDAY, MARCH 3, 2012

(I)CLASS 1306B VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, 18 YEARS AND UNDER
1. Amanda Stegmaier
2. Kerensa Peters and Becky Filopoulos

CLASS 1314 VOCAL SOLO, OWN CHOICE, 18 YEARS AND UNDER
1. Emma Stefanchuk
2. Deanna Rempel

CLASS 1264 VOCAL SOLO, OWN CHOICE, 16 YEARS AND UNDER
1. Julia Kraemer
2. Arielle Block

CLASS 1712 VOCAL SOLO, OWN CHOICE, GRADE C
1. Dawn DeCraene-Young
2. Alissa Watson

(J)CLASS 2305 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 6
1. David Huang
2. Ethan Lin and Christian Li

(I)CLASS 2356 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 7
1. Davide Verrelli
2. Adam Kriegl and Chun-De David Hu

(I)CLASS 2402 PIANO SOLO, BAROQUE SONATA, GRADE 8
1. Fan-En Chiang

(I)CLASS 2352 PIANO SOLO, BAROQUE SONATA, GRADE 7
1. Naomi Tran
2. Kevin Lim

(I)CLASS 2403 PIANO SOLO, BAROQUE, J.S. BACH, GRADE 8
1. Andrew Mayba
2. Carrie Gu

(J)CLASS 2251 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 5
1. Juliana Moroz
2. Kai-Mon Mok, Tina Liu, David Gui, Bryn Friesen Epp, Brian Zhang and Michael Klippenstein

(A)CLASS 2510-1 PIANO SOLO, FRENCH COMPOSERS, GRADE 10, PART 1
1. Queveen Arcedo

(A)CLASS 2510-2 PIANO SOLO, FRENCH COMPOSERS, GRADE 10, PART 2
1. Deborah Tsao
Best Overall Performance: Deborah Tsao
Runner-Up: Queveen Arcedo

(A)CLASS 2455 PIANO SOLO, CLASSICAL SONATA, GRADE 9
1. Viola Zhou
2. Hannah Chan and Anoush Sepehri

CLASS 2562 PIANO SOLO, OWN CHOICE, DIPLOMA
1. Nicole Stonyk

(A)CLASS 2454 PIANO SOLO, CLASSICAL, GRADE 9
1. Kara Chan
2. Anjali Srinivasan

CLASS 2657 PIANO SOLO, OWN CHOICE, ADULT
1. Angela Mengfei Yang
2. Craig Gilbert

CLASS 2653 PIANO SOLO, CLASSICAL, ADULT
1. Angela Mengfei Yang

CLASS 2654 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, ADULT
1. Angela Mengfei Yang
2. Craig Gilbert


TROPHIES

ALMA WYNNE MEMORIAL TROPHY
Winner: Katherine Mayba
Runner-Up: Kady Evanyshyn

ANNIE PULLAR TROPHY
Trophy Recipient: École Centrale Singers

CLARE C. LECKIE TROPHY
Trophy Recipients: Anna Sun, Tiffany Tantakoun, Sara Liu & Nina Li

GORDON HIGNELL MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipients: Carly Rae Berthon & Allison Phipps

HELGA ANDERSON TROPHY
Trophy Recipient: Bison Men’s Chorus

JACOB (J.P.) REDEKOPP MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: HGI Boys’ Choir

JOHN B. SOMERSET SHIELD
Trophy Recipient: Pembina Trails Voices - Chorale

MR. & MRS. WILL ROOK TROPHY
Trophy Recipient: Whyte Ridge Grades 3/4 Girls’ Choir

PETER LOGAN MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: JBM Grade 6 Room 203

SAULTS AND POLLARD LIMITED SHIELD
Trophy Recipient: St. James-Assiniboia Senior Divisional Choir

W.H. ANDERSON MEMORIAL TROPHY
Winner: Kira Fondse
Runners-Up: John Christian Lewis and Hayley Smith

WALTER KLYMKIW TROPHY
Trophy Recipient: St. James-Assiniboia Senior Divisional Choir