Results Week 3, 2013

WEEK 1  |  WEEK 2  |  WEEK 3  |  WEEK 4

Results 2013

Week 3: Monday, March 11 - Saturday, March 16, 2013

MONDAY, MARCH 11, 2013

CLASS 1154B VOCAL SOLO, FOLK SONG, BOYS, UNCHANGED VOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Anton Sokalski

CLASS 1104B VOCAL SOLO, FOLK SONG, BOYS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performance: Alexander Mayba

CLASS 1152A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GIRLS, 12 YEARS AND UNDER
Gold performances: Veeta Zakrevsky, Jenesa Lee, Katelynne Lawrence and Jasmin Tang

CLASS 1053B VOCAL SOLO, SACRED, BOYS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performance: Alexander Paches

CLASS 1103B VOCAL SOLO, SACRED, BOYS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performance: Alexander Mayba

CLASS 1153B VOCAL SOLO, SACRED, BOYS, UNCHANGED VOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Anton Sokalski

CLASS 1103A VOCAL SOLO, SACRED, GIRLS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performance: Danika Burdeniuk

CLASS 1153A VOCAL SOLO, SACRED, GIRLS, 12 YEARS AND UNDER
Gold performances: Hannah Sutherland, Jenesa Lee and Jasmin Tang

CLASS 8651 SCHOOL HANDBELL CHOIR, GRADES 1-6
Gold performances: George V Grizzlies and Dalhousie School Handbell Ensemble

CLASS 8517 SCHOOL RECORDER CONSORT, GRADES 4-6, 1ST YEAR OF INSTRUCTION
Gold performance: Victory School Grade 5 Recorder Ensemble

CLASS 8512 SCHOOL RECORDER ENSEMBLE, GRADES 1-6, TWO OR MORE YEARS OF INSTRUCTION
Gold performances: Dalhousie School Recorder Ensemble, Dr. F.W.L. Hamilton School - Grades 5/6 Recorder Group and École Assiniboine Club Flute à bec

(J)CLASS 7701 MULTI-DISCIPLINE W.A. MOZART, JUNIOR
1. Jeremy Tran
2. Manuel Diewert

CLASS 2202 PIANO SOLO, CLASSICAL/CLASSICAL STYLE, GRADE 4
Gold performances: Hannah Wei and Anika Price

CLASS 2201 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 4
Gold performances: Leon Katsnelson, Frieda Bi, David Janke and Joshua Humphries

CLASS 2155 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 3
Gold performances: Victoria Xie, Andrew Zhong, Stephanie Au and Michael Favel

CLASS 2103 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 2
Gold performances: Jazlyn Rohatensky, Natalie Popiel, Cindy Chang, Amy Li, Cassandra Joaquin, Angela Suet Kee Ng and Tamara Nelson

(A)CLASS 1352B VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, MALE, GRADE B
1. Christopher J. Kshyk

CLASS 1702B VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, MALE, GRADE C
1. Graham Alvare
2. Robert Malech

CLASS 1702A VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, FEMALE, GRADE C
1. Layla Levesque
2. Ksenia Broda-Milian and Patricia Cyre

CLASS 1502 VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, ADULT
1. Karen Asmundson
2. Michael Dillon

(A)CLASS 1351A VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, FEMALE, GRADE B
1. Carmen Harris
2. Katherine Mayba

(S)CLASS 1401B VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, MALE, GRADE A
1. Paul Winkelmans
2. Justin Odwak

(S)CLASS 1401A VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, FEMALE, GRADE A
1. Anne-Marie MacIntosh
2. Jessica Kos-Whicher and Victoria Marshall

CLASS 1409A VOCAL SOLO, ORATORIO ARIA, FEMALE, GRADE A
1. Kathryn Patrick

CLASS 1409B VOCAL SOLO, ORATORIO ARIA, MALE, GRADE A
1. Justin Odwak
2. Joseph Tritt

CLASS 1701B VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, MALE, GRADE C
1. Robert Malech

CLASS 1501 VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, ADULT
1. Christina Sikorsky

CLASS 1701A VOCAL SOLO, GERMAN LIEDER, FEMALE, GRADE C
1. Katie Donnelly
2. Patricia Cyre


TUESDAY, MARCH 12, 2013

CLASS 1203A VOCAL SOLO, SACRED, GIRLS, 14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Marissa Kiernicki, Alanna Essenburg, Carrie Gu, Genavieve Greene, Mairin Douglas and Rachel Unruh

CLASS 1202D VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, GIRLS, 14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Ashley Chihonik and Ainsley Adair

CLASS 1152B VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, BOYS, UNCHANGED VOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Anton Sokalski

CLASS 1102A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GIRLS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performances: Danika Burdeniuk, Shea Carter, Makyla Sever and Juliana West

CLASS 2056 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 1
Gold performance: Noah Benske

CLASS 2153 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 3
Gold performances: Garry Hu, Jonathan Chan, Andrew Zhong, Lucas Janke, Chun-Pu Peter Hu, Stephanie Au, Evelyn Alles and Roman Knut Huculak

CLASS 2051 PIANO SOLO, BAROQUE & CLASSICAL, GRADE 1
Gold performances: Kyla Goulet-Kilgour and Carol Wong

CLASS 2151 PIANO SOLO, BAROQUE/BAROQUE STYLE, GRADE 3
Gold performances: ("Sandy") Sanpim Sunpaweravong, Elia Reppchen, Leah Isfeld, Victoria Xie, ("Sammy") Sompoom Sunpaweravong and Garry Hu

(S)CLASS 1406A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE A
1. Domanie Billinghurst-Schadek

CLASS 1706A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE C
1. Emily Czaplinski 
2. Morgan Mackenzie

CLASS 1510 VOCAL SOLO OPERA ARIA, ADULT
1. Christina Sikorsky
2. Sherril Martin

CLASS 1411B VOCAL SOLO, OPERA ARIA, MALE, GRADE A
1. Trevor Schriemer
2. Justin Odwak

CLASS 1411A VOCAL SOLO, OPERA ARIA, FEMALE, GRADE A
1. Jessica Kos-Whicher
2. Ainsley Wray

(S)CLASS 1402B VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, MALE, GRADE A
1. Joseph Tritt
2. Trevor Schriemer

(S)CLASS 1402A VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, FEMALE, GRADE A
1. Kathryn Patrick 
2. Domanie Billinghurst-Schadek

(A)CLASS 1352A VOCAL SOLO, ITALIAN ART SONG, FEMALE, GRADE B
1. Julie Lumsden
2. Jane Fingler

CLASS 8060 CLASSROOM CHOIR, GRADE 3
Gold performance: Pacific Junction – Mrs. Peterson’s Grade 3 Class

CLASS 8147 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, GIRLS, GRADES 5-8
Gold performances: Centennial Girls’Choir and Bairdmore Balladeers

CLASS 8123-2 SCHOOL CHORUS, SONGS WITH MOVEMENT, KINDERGARTEN-GRADE 6, PART 2
Gold performance: Queenston School Choir

CLASS 8074 CLASSROOM CHOIR, OWN CHOICE, GRADE 9
Gold performance: Andrew Mynarski Grade 9 Choir

CLASS 8146-4 SCHOOL CHORUS, OWN CHOICE, GRADES 5-8, PART 4
Gold performance: Andrew Mynarski Grades 7/8 Choir


WEDNESDAY, MARCH 13, 2013

CLASS 1052A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GIRLS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performance: Antonietta Bueti

CLASS 1202C VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, BOYS, CHANGED VOICE,
14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Andrew Gehrs-Whyte and Jonah Targownik

CLASS 1152D VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, GIRLS, 12 YEARS AND UNDER
Gold performances: Katelynne Lawrence, Madeline Ritter, Mylana Shpurko and Hannah Sutherland

CLASS 1102B VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, BOYS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performances: Yaraslov Paches, Andrew Evanyshyn and Alexander Mayba

CLASS 1052C VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, GIRLS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performance: Antonietta Bueti

CLASS 1102C VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, GIRLS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performances: Katherine Sengmany and Ida Edwards

CLASS 1052D VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, BOYS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performances: Alexander Paches and Keenan Lehmann

CLASS 1202A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GIRLS, 14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Grace Budoloski, Annemiek Mallory and Mairin Douglas

CLASS 1102D VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, BOYS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performances: Alexander Mayba and Yaraslov Paches

CLASS 1154A VOCAL SOLO, FOLK SONG, GIRLS, 12 YEARS AND UNDER
Gold performances: Corina Schuler, Marianne Sawatsky, Jasmin Tang, Veeta Zakrevsky, Jenesa Lee, Annie Johnston and Hannah Sutherland

CLASS 2001 PIANO SOLO, BEGINNER, OWN CHOICE, 6 YEARS AND UNDER
Gold performances: Elena Grazia Verrelli and Wesley Chan

CLASS 2005 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, BEGINNER
Gold performances: Wesley Chan and Matthew Figueroa

CLASS 2003 PIANO SOLO, BEGINNER, OWN CHOICE, 9 AND 10 YEARS
Gold performances: Maria Kalmykova and Ella Russell

CLASS 2002 PIANO SOLO, BEGINNER, OWN CHOICE, 7 AND 8 YEARS
Gold performance: Matthew Figueroa

CLASS 2206-1 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 4, PART 1
Gold performances: Leon Katsnelson, Angela Lin, Hannah Wei and Nathan Mathews

CLASS 2206-2 PIANO SOLO, SONATA, GRADE 4, PART 2
Gold performances: Frieda Bi, Darin Ng, Sara Janke and Vivian Shen

CLASS 2106 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 2
Gold performances: Bryanne Chang and Helena Czaykowski

CLASS 2203 PIANO SOLO, ROMANTIC COMPOSERS, GRADE 4
Gold performances: John Holstein, Sara Janke, Joshua Humphries, Vivian Shen and Iona Taylor

CLASS 1707A VOCAL SOLO, SACRED, FEMALE, GRADE C
1. Emily Czaplinski
2. Morgan Mackenzie

CLASS 1358A VOCAL SOLO, SACRED, FEMALE, GRADE B
1. Kerensa Peters
2. Allison Phipps

(A)CLASS 1356A VOCAL SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE B
1. Katherine Mayba
2. Kerensa Peters

CLASS 1504 VOCAL SOLO, SPANISH CANCIÓN, ADULT
1. Karen Asmundson

(A)CLASS 1354A VOCAL SOLO, SPANISH CANCIÓN, FEMALE, GRADE B
1. Jane Fingler
2. Erin Thorleifson

(S)CLASS 1404A VOCAL SOLO, SPANISH CANCIÓN, FEMALE, GRADE A
1. Jessica Kos-Whicher
2. Ainsley Wray

(A)CLASS 1356B VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, GRADE B
1. Jane Fingler
2. Chantal Kuegle

CLASS 1706B VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, GRADE C
1. Bev Fredborg
2. Morgan Mackenzie

CLASS 1506B VOCAL SOLO, MANITOBA COMPOSERS, ADULT
1. Elowen Braunstein-Black

CLASS 1705A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, FEMALE, GRADE C
1. Elizabeth Whitbread
2. Morgan Mackenzie

CLASS 1705B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, MALE, GRADE C
1. Matthew Hodgins
2. Graham Alvare

(S)CLASS 1405A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, FEMALE, GRADE A
1. Ainsley Wray
2. Victoria Marshall


THURSDAY, MARCH 14, 2013

CLASS 1153C VOCAL SOLO, SACRED, BOYS, CHANGED VOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Kieran Cucina

CLASS 1151C VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, BOYS, CHANGED VOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Kieran Cucina

CLASS 1051B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, BOYS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performances: Alexander Paches and Isaias Odiatu

CLASS 1151B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, BOYS, UNCHANGED VOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Anton Sokalski

CLASS 1201C VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, BOYS, CHANGED VOICE, 14 YEARS AND UNDER
Gold performance: Nicholas Stroud

CLASS 1101B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, BOYS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performance: Alexander Mayba and Andrew Evanyshyn

CLASS 1051A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, GIRLS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performances: Julia Tischenko and Isabella Deeley

CLASS 1101A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, GIRLS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performances: Juliana West, Danika Burdeniuk, Madelaine Baigrie, Shea Carter and Ida Edwards

CLASS 1201A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, GIRLS, 14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Annemiek Mallory, Jennie Baragar,Kasia Swintak, Jane Petroff, Katherine Tines and Julia Davis

CLASS 1054A VOCAL SOLO, FOLK SONG, GIRLS, 8 YEARS AND UNDER
Gold performances: Julia Tischenko and Antonietta Bueti

CLASS 1104A VOCAL SOLO, FOLK SONG, GIRLS, 10 YEARS AND UNDER
Gold performances: Danika Burdeniuk, Madelaine Baigrie, Irina Znamirowski, Stefanie Zacharias, Katherine Sengmany, Brianna Schmidt, Verity Marks and Makyla Sever

CLASS 2158 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 3
Gold performances: Evelyn Alles, Jasmine Pomrenke, Garry Hu, Michael Favel and Lucas Janke

CLASS 2209 PIANO SOLO, OWN CHOICE, GRADE 4
Gold performances: Sara Janke, Ilan Troyansky and Laura Elaine Mueller

CLASS 2101 PIANO SOLO, BAROQUE & CLASSICAL, GRADE 2
Gold performances: Cindy Chang, Jazlyn Rohatensky, Tamara Nelson, Natalie Popiel, Angela Suet Kee Ng, Cassandra Joaquin, Grace (Gabrielle) Lu and Simon Chin

CLASS 2053 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 1
Gold performances: Kyla Goulet-Kilgour and Owen Cui

(S)CLASS 7704 MULTI-DISCIPLINE W.A. MOZART, SENIOR
1. Terrelle Klose

(A)CLASS 7703 MULTI-DISCIPLINE W.A. MOZART, ADVANCED
1. Keira Friesen
2. Robert Piché

CLASS 1362B VOCAL SOLO, FOLK SONG, MALE, GRADE B
1. Christopher J. Kshyk

CLASS 1362A VOCAL SOLO, FOLK SONG, FEMALE, GRADE B
1. Demi Lough

CLASS 1708B VOCAL SOLO, FOLK SONG, MALE, GRADE C
1. Matthew Hodgins
2. Lucas Wichenko

CLASS 1708A VOCAL SOLO, FOLK SONG, FEMALE, GRADE C
1. Emily Czaplinski 
2. Carley Lepine

CLASS 1503 VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, ADULT
1. Elowen Braunstein-Black
2. Karen Asmundson

CLASS 1703A VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, FEMALE, GRADE C
1. Layla Levesque
2. Nicole Flynn

(S)CLASS 1403A VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, FEMALE, GRADE A
1. Anne-Marie MacIntosh
2. Ainsley Wray

(A)CLASS 1353A VOCAL SOLO, FRENCH MÉLODIE, FEMALE, GRADE B
1. Lauren Zerkee
2. Allison Phipps

CLASS 8408 SCHOOL ORFF ENSEMBLE, ANY COMBINATION OF GRADES 4-6
Gold performances: Ryerson Grade 6 Orff Club and George V Grizzlies

CLASS 8406 SCHOOL ORFF ENSEMBLE, GRADE 6
Gold performances: Bird's Hill Grade 6B Orff Ensemble and Pacific Junction - Mr. Warne's Grade 6 Class

CLASS 8404 SCHOOL ORFF ENSEMBLE, GRADE 4
Gold performance: Ecole Assiniboine Club Orff


FRIDAY, MARCH 15, 2013

CLASS 1204A VOCAL SOLO, FOLK SONG, GIRLS, 14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Kristina Gjergji, Kasia Swintak, Carrie Gu, Rachel Unruh, Amy Todoruk and Julia Davis

CLASS 1151A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, GIRLS, 12 YEARS AND UNDER
Gold performances: Hannah Sutherland, Geraldin Padilla, Eve Ross Moore and Annie Johnston

CLASS 1159 VOCAL SOLO, OWN CHOICE, 12 YEARS AND UNDER
Gold performance: Anton Sokalski

CLASS 1209 VOCAL SOLO, OWN CHOICE, 14 YEARS AND UNDER
Gold performances: Rachel Unruh, Rithikha Rajamohan and Peter Dueck

CLASS 1106 VOCAL SOLO, OWN CHOICE, 10 YEARS AND UNDER
Gold performance: Danika Burdeniuk

CLASS 2102 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 2
Gold performances: Carter Dyck, Jazlyn Rohatensky, Victoria Quang, Alexandra Sdrolios, Angela Suet Kee Ng, Tamara Nelson, Alexander Paches and Simon Chin

CLASS 2154 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 3
Gold performances: Michael Guan and Michael Favel

CLASS 2205 PIANO SOLO, CANADIAN COMPOSERS, GRADE 4
Gold performances: Amila Hoang, Siu-Chee Matthew Kung, Anthony Ngo, Hannah Wei, Julia Nelson , Anika Price and Callum Ross

CLASS 2204 PIANO SOLO, 20TH/21ST CENTURY COMPOSERS, GRADE 4
Gold performances: Frieda Bi, Darin Ng, Leah Schwartz, Ilan Troyansky, David Janke and Leon Katsnelson

(A)CLASS 1355A VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, FEMALE, GRADE B
1. Julie Lumsden
2. Carmen Harris, Paige Weismiller and Kerensa Peters

(A)CLASS 1355B VOCAL SOLO, 20TH/21ST CENTURY ENGLISH ART SONG, MALE, GRADE B
1. Christopher J. Kshyk

CLASS 1511 VOCAL SOLO, FOLK SONG, ADULT
1. Amber Mapes
2. Anne Cawker

CLASS 1509 VOCAL SOLO, J.S. BACH ARIA, ADULT
1. Anne Cawker

CLASS 1410A VOCAL SOLO, J.S. BACH ARIA, FEMALE, GRADE A
1. Victoria Marshall
2. Rebecca Hill

AWARDS

AUDREY BELYEA SCHOLARSHIP: Anne-Marie MacIntosh

FRANCES WICKBERG/MERCIER FAMILY BURSARY: Juliana West

LADIES’ ORANGE BENEVOLENT ASSOCIATION SCHOLARSHIP:
Jasmin Tang

MARY CAMPBELL MEMORIAL BURSARY: Anton Sokalski

MRMTA VOCAL SCHOLARSHIP: Jessica Kos-Whicher

M. WINNIFRED SIM BURSARY: Rebecca Hill

RICHARD AND CONSTANCE COOKE MEMORIAL SCHOLARSHIP:
Carmen Harris

STEWART M. THOMSON MEMORIAL BURSARY: Alexander Mayba

WALTER & HELEN BOHONOS AWARD: Avonlea Armstrong

WEDNESDAY MORNING MUSICALE BURSARY: Beverley Fredborg

WINNIPEG MALE CHORUS SCHOLARSHIP: Kieran Cucina

WINNIPEG MUSIC FESTIVAL SCHOLARSHIP: Anne-Marie MacIntosh


TROPHIES

ALICE F. “LAL” MILLS MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: Demi Lough

ANNIE PULLAR TROPHY
Trophy Recipient: Pacific Junction – Mrs. Peterson’s Grade 3 Class

DORIS (MILLS) LEWIS MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: Victoria Marshall

EARL GREY TROPHY
Trophy Recipient: Sisler Chamber Choir

FRANCES E. WICKBERG TROPHY
Winner: Juliana West
Runners-Up: Makyla Sever and Shea Carter

GERTRUDE LOWERY MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: Golden Gate Vocal Express

HAROLD L. SCARTH MEMORIAL TROPHY
Winner: Anton Sokalski
Runner-Up: Lukas Sawatsky

HELEN DERKSEN MEMORIAL SHIELD
Trophy Recipient: Linden Christian Grade 6 Choir

HERBERT & AUDREY BELYEA TROPHY
Trophy Recipient: Anne-Marie MacIntosh

JAMES SEATON TROPHY
Winner: Beverley Fredborg
Runners-Up: Emily Czaplinski and Matthew Hodgins

LADIES’ ORANGE BENEVOLENT ASSOCIATION TROPHY
Winner: Jasmin Tang
Runners-Up: Jane Petroff, Katherine Tines and Annemiek Mallory

MANITOBA GUILD OF ENGLISH HANDBELL RINGERS TROPHY
Trophy Recipient: Dalhousie School Handbell Ensemble

MICHAEL J. PROUDFOOT AWARD: Avonlea Armstrong

PETER LOGAN MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: H.G.I. Grade 6 Sousationals

REG HUGO MEMORIAL TROPHY
Trophy Recipient: Jessica Kos-Whicher

RICHARD W. COOKE TROPHY
Trophy Recipient: Kerensa Peters

ROSE BOWL
Winner: Anne-Marie MacIntosh
Runners-Up: Jessica Kos-Whicher and Ainsley Wray

SALISBURY HOUSE TROPHY
Trophy Recipient: Andrew Mynarski Grade 9 Choir

STEWART M. THOMSON TROPHY
Winner: Alexander Mayba
Runners-Up: Keenan Lehmann and Andrew Evanyshyn

TUDOR BOWL
Winner: Carmen Harris
Runner-Up: Julie Lumsden

WINNIPEG CLASSICAL GUITAR SOCIETY DAVID BELLAN TROPHY
Trophy Recipient: J.H. Bruns Senior Guitar

WINNIPEG MALE CHORUS TROPHY
Winner: Kieran Cucina
Runners-Up: Andrew Gehrs-Whyte and Peter Dueck